آموزش با پلنر, آموزش با دفتر نقطه‌ ای

پلنر چیست؟و چه کاربردی دارد؟

دفترچه سیمی

پلنر چیست؟

پلنرها فقط کتاب های فیزیکی نیستند، بلکه می توانند نرم افزار موبایل نیز باشند. برنامه ریزی برای موفقیت در هر کاری ضروری است. و برنامه ریزی دقیق اولین اصل موفقیت میباشد. در این مقاله به بررسی دفتر برنامه ریزی و تاثیر آن بر زندگی خود می پردازیم.

انواع پلنر و کاربرد آنها

۱. پلنر روزانه

پلنر روزانه برای یاداشت کارهای روزمره و قرار ملاقات ها و هدف های روزانه مورد استفاده قرار میگیرد. و همانند تودولیست شما برای ۱ روز خود برنامه ریزی میکنید.

۲. پلنر هفتگی

از دفتر برنامه ریزی هفتگی برای برنامه ریزی های کوتاه مدت استفاده میشود. و تمامی کارهای یک هفته به هفت قسمت تقسیم میشوند. و برنامه ریز برای هر روز خود فرایندی را تخصیص میدهد.

۳. پلنر سالانه

کامل ترین نوع آن ، پلنر سالانه است. این نوع پلنر برای برنامه ریزی و هدف های دراز مدت استفاده میشود. و این پلنر به تنهایی شامل برنامه ریزی روزانه و هفتگی و همچنین مدیریت فعالیت شما در ۱۲ ماه است.

۴. پلنر تحصیلی

پلنرهای تحصیلی بر اساس خواست دانش آموز و یکسری از نیازهای آن ساخته شده‌اند. اما توصیه آنت به شما این است که برای هدفمند کردن مسیر تحصیلی خودتون از دفتر برنامه ریزی سالانه استفاده کنید. چرا که پلنر تحصیلی فقط برنامه ریزی شما را محدود به درس و مدرسه میکند. و شما برای رشد فردی در زندگی، نیازمند دفتر برنامه ریزی هستید.، که شما تک تک برنامه های آن  را تعیین میکنید.

دفتر برنامه ریزی سالانه

دفتر برنامه ریزی سالانه آنت

پلنر انگیزشی

منظور از پلنر انگیزشی این است که شما حتی با دیدن جلد دفتر، حس شادی و امید داشته باشید. همچین چیزهای کوچیکی تو زندگی باعث نشاط و انرژی برای ادامه دادن میشود. تصور کنید دفتر برنامه ریزی که عکسش را بالا گذاشتیم مطعلق به یک عکاس باشد. مطمئناً وقتی اهداف خود را در این دفتر برنامه ریزی بنویسد، عملکرد بهتری در زندگی و کار خود خواهد داشت.

 

فواید استفاده از دفتر پلنر

دفتر برنامه ریزی انواع مختلف دارد که با توجه به نیاز و خواست فرد میتواند متفاوت باشد. بیایید آنها را باهم بررسی کنیم.

۱. مسئولیت پذیری بیشتر

با هدفمند کردن کارها در دفتر برنامه ریزی، تعصب و مسئولیت بیشتری نسبت به انجام کار میپذیریم. یک پلنر حرفه ای با انگیزه و شوقی که به تو میدهد، خستگی و تنبلی را از بین میبرد. و شما را با عشق و علاقه به سمت تلاش کردن سوق میدهد.

۲. شفاف شدن مسیر پیش رو

همانطور که گفتیم اصل اول برای موفقیت برنامه ریزی دقیق است. برای مثال شما تصمیم میگیرید تا یک کتاب را در فاصله ۱ ماه به اتمام برسانید. اگر این هدف را بر روی کاغذ بیاورید و خود را موظف کنید هر روز ۱۰ صفحه بخوانید بدون شک به هدف خود میرسید. برنامه ریزی مسیر پیش رویتان را شفاف و آسوده میکند.

۳. استفاده‌ی هوشمندانه از  زمان

با استفاده از یک دفتر پلنر حرفه‌ای شما برای تک تک ساعات روزتان برنامه دارید و به هیچ عنوان دچار سردرگمی یا فراموشی نمیشوید. زیرا میدانید که در چه ساعاتی چه کاری باید انجام بدید و این امر سبب چلوگیری از اتلاف وقت میشود.

۴. ایجاد نظم در انجام کارها

یکی از مهم‌ترین فواید برنامه ریزی ، ایجاد نظم در انجام کارهاست. با یک دفتر برنامه ریزی حرفه ای تمامی هدف ها وکارهای شما بخش بندی میشود. و مسیر هدفتان کاملا شفاف و آسوده تر میشود.

۵. کاهش اضطراب

وقنی تک تک قدم های پیش رو شما مشخص باشد. و هدف های دراز مدت شما بخش بندی و در روزهای مختلف تقسیم شود. ذهن شما دیگر سردرگم و مضطرب نخواهید بود.

۶. افزایش انگیزه

یک دفتر برنامه ریزی حرفه‌ای با جلد فانتزی میتونه به خودیه خود الهام بخش شما باشد. اما تصور کنید در طول یک هفته تمامیه برنامه های خود را طبق دفتر برنامه ریزی انجام دادید. بدون شک انگیزه شما برای تلاش دو چندان میشود چون هدف بزرگ خود را به بخش های کوچک تقسیم کردید.

 

دفتر برنامه ریزی آنت

دفتر برنامه ریزی آنت

گروه هنری آنت

پس با این موضوعاتی که ذکر شد می توانیم تا حدودی به این موضوع پی ببریم که دفتر برنامه ریزی از ارزش بسیار زیادی برخوردار است. و برای موفق شدن نیاز به برنامه ریزی خواهید داشت. و عملیات برنامه ریزی ، نیاز به یک ابزار بسیار مهم مثل دفتر برنامه ریزی آنت دارد.
دفتر پلنر یا دفتر برنامه ریزی (planner) در واقع روشی عالی برای نظم دادن به زندگی و هدفمند کردن بخش های مختلف آن است.

فروشگاه گروه هنری آنت همواره بهترین و با کیفیت ترین دفترها را عرضه میکند. اگر دنبال یک دفتر برنامه ریزی کامل از نظر محتوا و زیبایی میگردید. دفترهای برنامه ریزی آنت بهترین گزینه برای شماست.

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “پلنر چیست؟و چه کاربردی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *